Jak sprawdzic auto sprowadzone ze Szwecji?

Jak sprawdzic auto sprowadzone ze Szwecji?

Sprowadzenie auta ze Szwecji jest dziś o wiele prostsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wejście Polski do Unii Europejskiej to jeden z elementów, który znacząco wpłynął na łatwość sprowadzenia używanych pojazdów od naszych szwedzkich sąsiadów. Dołączenie do wspólnoty nie jest jednak jedynym powodem, dzięki któremu tak łatwo można dziś nabyć używany samochód. Bardzo pomocny w wyszukiwaniu aut w Szwecji jest również Internet. Dzięki aukcjom internetowym oraz prywatnym ogłoszeniom zarówno zawodowi handlarze jak i zwykli użytkownicy mogą na własną rękę kupować auta i sprowadzać je do Polski. Z tym ostatnim również nie ma problemu. Wynajęcie dziś całej lawety lub jednego miejsca na niej nie stanowi większego problemu. Nic tylko kupować, prawda? Jest w tym sporo racji, ale podczas podejmowania decyzji o tym, czy opłaca się kupić dany model auta ze Szwecji, warto zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie: jak sprawdzić samochód ze Szwecji pod kątem technicznym? Aby zrobić wstępną, ale jednocześnie bardzo dokładną analizę nie trzeba na szczęście posiadać szerokiej wiedzy z zakresu mechaniki pojazdów.

Samochód ze Szwecji — jak sprawdzić jego podstawowe dane?

Jeśli już na wstępie poszukiwania sprawnego auta chcesz dokonać właściwej i szybkiej selekcji, to skup się na sprawdzeniu poniższych danych:

  • Ilu właścicieli miał wyszukany przez Ciebie pojazd?
  • Czy auto należało tylko do osób prywatnych, czy firm?
  • Czy jest to pojazd bezwypadkowy, a jeśli nie, w jakim stopniu był uszkodzony?
  • Czy przebieg w pojeździe jest autentyczny?
  • Czy auto posiada aktualne ubezpieczenie?

Odpowiedź na każde z podanych wyżej pytań przybliży Cię do lepszego poznania danego modelu auta i tym samym ułatwi podjęcie decyzji o tym, czy warto w ogóle taki samochód wysłać do mechanika na dalszą kontrolę. Dlaczego wymienione przez nas dane są aż tak ważne? Ustalenie, czy pojazdem jeździły tylko prywatne osoby to zminimalizowanie ryzyka kupna pojazdu, który służył na przykład za auto służbowe lub taksówkę. Sprawdzenie tego, czy brało udział w wypadkach, pozwoli na upewnienie się, że nie mamy do czynienia ze „składakiem”. Ustalenie autentyczności przebiegu to z kolei pewność, że po drodze nikt nie próbował przy nim majstrować i cofać licznika, chcąc ukryć bardzo wysoką liczbę przejechanych kilometrów. No dobrze, ale jak sprawdzić auto ze Szwecji i jednocześnie uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania? Korzystając z bezpłatnej strony internetowej!

Jak sprawdzić auto ze Szwecji po numerze rejestracyjnym?

Wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnego i skutecznego sprawdzenia auta to adres strony internetowej – historiapojazdu.gov.pl. To rządowa witryna, która zapewnia Ci możliwość darmowego wyszukania historii każdego pojazdu. Słowo darmowe jest w tym wypadku bardzo ważne. W Internecie jest bowiem wiele podobnych stron, które po uiszczeniu opłaty odsłaniają przed użytkownikami dane, które na historiapojazdu.gov.pl znajdziesz zupełnie za darmo.

Przechodząc jednak do rzeczy: jak sprawdzić auto ze Szwecji po vin? Otwierając powyższą witrynę internetową, należy podać dane: numer rejestracyjny, VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Nie musisz martwić się o dostęp do tych informacji. Każdy uczciwy sprzedawca bez problemu Ci je udostępni. Co więcej, wielu z handlarzy lub prywatnych użytkowników takowe podaje w swoich ogłoszeniach.

Jak widzisz zatem na podanym przykładzie sprawdzenie danych auta ze Szwecji, czy to po numerze rejestracyjnym, VIN, lub przy użyciu daty pierwszej rejestracji jest bardzo proste i szybkie. Warto zatem korzystać z takich form sprawdzania używanych pojazdów, tym bardziej że są one zupełnie darmowe i dostępne dla każdego zainteresowanego. Ciekawą opcją, którą ma rządowa strona umożliwiająca sprawdzenie pojazdu jest możliwość wydrukowania pełnego raportu o pojeździe. Takie dane można zatem mieć przy sobie i razem z nimi udać się na przykład na oględziny.

 

Powrót na górę