Doradca kredytowy – czy warto skorzystać z jego pomocy?

Doradca kredytowy – czy warto skorzystać z jego pomocy?

Kredyt to ogromna odpowiedzialność i zobowiązanie najczęściej na wiele lat, a mimo wszystko coraz więcej osób decyduje się na taki krok. Powodów może być całe mnóstwo, aczkolwiek dosyć częstym wyborem jest kredyt hipoteczny i idąca za tym chęć posiadania nieruchomości. Przed zaciągnięciem pożyczki wielu kredytobiorców rozpatruje różnego rodzaju oferty, aczkolwiek na ogół brak podstawowej wiedzy sprawia, że wybór nie jest najlepszy. Warto w takich sytuacjach zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który posiada odpowiednie przygotowanie merytoryczne i niezbędną wiedzę. Jak działa doradca kredytowy?

Wsparcie dla kredytobiorców

Jeżeli zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego, aczkolwiek nie masz pojęcia, od czego zacząć, to z całą pewnością powinieneś zastanowić się nad współpracą z ekspertem. KancelariaKredytowa oferuje profesjonalne doradztwo kredytowe, z którego warto skorzystać, gdy na szali znajduje się nasza sytuacja finansowa w kolejnych dekadach. Wbrew pozorom posilanie się wyłącznie informacjami z konkretnych banków może być bardzo zgubne. Naturalnie każdy bank będzie chciał zyskać klienta i będzie zapewniał o najlepszej jakości usług. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że tak działają te instytucje i niestety nie przedstawią nam oferty korzystniejszej, jeżeli ta czeka na nas u konkurencyjnej firmy.

Potrzebne jest wsparcie kogoś z zewnątrz, kto nie współpracuje z bankiem i będzie w stanie w sposób obiektywny i merytoryczny ocenić sytuację – naszą oraz banku. Doradca kredytowy po co? Ekspert tego rodzaju jest wartością na wagę złota z kilku względów. Przede wszystkim jest osobą, która posiada odpowiednią wiedzę, a zatem wie, jak funkcjonują banki i czego się można po nich spodziewać. Doradca kredytowy jest również tą osobą, która będzie w stanie właściwie ocenić naszą sytuację i tym samym ocenić naszą zdolność kredytową.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy – co robi? To osoba, która przede wszystkim będzie miała pełny wgląd do naszych finansów. Będzie musiała zatem zorientować się, jakie są nasze miesięczne wydatki i ile tak naprawdę zarabiamy. Znając wszystkie zobowiązania i przychody, będzie mogła działać dalej. Na podstawie tych informacji doradca kredytowy będzie w stanie oszacować, czego może oczekiwać od banku. Klientowi zależy na pożyczce, ale jednocześnie pragnie zminimalizować koszty całego przedsięwzięcia. Do obowiązków doradcy należy kwestia przejrzenia wszystkich dokumentów i sprawdzenie, z jakimi odsetkami mamy do czynienia i jaki jest koszt ubezpieczenia pożyczki.

W gruncie rzeczy to bardzo ważne aspekty, o których nie myśli się w pierwszej kolejności. Również doradca kredytowy będzie tą osobą, której przypadnie załatwianie wszelkich formalności w banku po wcześniejszym porównaniu różnych ofert i wybraniu najbardziej optymalnej. Może negocjować z bankiem w naszym imieniu i starać się o jak najkorzystniejsze warunki umowy. Przede wszystkim jednak jest ekspertem, który wie, na co zwrócić uwagę. Bez takiego przygotowania nie sposób wybrać naprawdę korzystnej oferty.

Jaka jest cena takiej pomocy?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje doradca kredytowy. Również w tym wypadku wiele zależy od tego, z kim mamy do czynienia. Niektórzy specjaliści otrzymują wynagrodzenie bezpośrednio od klienta i wówczas kwota wyliczana jest procentowo w zależności od tego, jaki finalnie efekt udało się uzyskać w banku. Inni jednak, a jest ich spora grupa, nie pobierają wynagrodzenia bezpośrednio od klienta. Ich wynagrodzeniem jest jednak prowizja wypłacana przez instytucję bankową. Można wówczas odnieść wrażenie, że klient nie ponosi żadnych kosztów, co byłoby jednak wielką naiwnością.

W sytuacjach, w których doradca jest opłacany przez instytucję bankową, trzeba liczyć się z tym, że całkowity koszt kredytu będzie podniesiony o kwotę, którą wypłacono doradcy. Jest to suma rozłożona w harmonogramie spłat i doliczona do miesięcznej raty, dlatego bywa w ogóle nieodczuwalna, aczkolwiek warto o tym pamiętać. Doradca kredytowy – ile kosztuje? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od kwoty kredytu, który udało się uzyskać. Całkowita suma może wahać się między 2-5% całkowitego zobowiązania.

Powrót na górę