Ile trwa budowa hali?

To właśnie hale stalowe są uważane za te, które buduje się zdecydowanie najszybciej, a przy tym są one bardzo wytrzymałe na wszelkiego rodzaju czynniki pogodowe. Kolejną ich ogromną zaletą jest to, że są stosunkowo tanie w eksploatacji, a ich przeznaczenie może być bardzo zróżnicowane – od hali produkcyjnej aż po magazynową. Taką halę można też w stosunkowo łatwy sposób przebudować. 

Wpływ budowy hali na środowisko i nie tylko, czyli uzyskiwanie pozwolenia na budowę 

Zastanawiając się, ile może trwać wybudowanie takiej hali, na pewno trzeba czas ten podzielić na dwa etapy. Konstrukcje hal w Warszawie wykonuje wiele firm i deklarują one naprawdę szybką realizację, zanim jednak wyjdzie się w teren z gotowym planem – konieczne jest uzyskanie pozwolenia na realizację inwestycji. Tutaj potrzebnych jest kilka elementów, a zaczyna się od uzyskania decyzji środowiskowej, na którą trzeba poczekać do około 6 miesięcy czasu. Kolejnym elementem jest uzyskanie warunków zabudowy, co trwa około 2 miesiące. W końcu, pozwolenie na budowę można otrzymać po 65 dniach. 

Konstrukcje hal w Warszawie – ile trwa sama budowa? 

Czas załatwiania formalności to jedno, mając jednak pozwolenie na budowę można taką halę postawić w rekordowo szybkim tempie. Szacuje się, że minimalny czas na budowę hali to około 4 miesięcy. Warto mieć na uwadze, że tego typu hale naprawdę charakteryzują się wysoką jakością, są wytrzymałe, ocieplane termicznie i wygłuszone akustycznie. Tym samym bardzo szybko można pozyskać rozbudowy kompleks w atrakcyjnym budżecie. W praktyce, na czas konstrukcji hali stalowej w Warszawie wpływa kilka czynników – wielkość takiej hali, jej rodzaju i przeznaczenia oraz tego, z jakim terenem trzeba będzie się zmierzyć. Metraż hali stalowej zazwyczaj zamyka się w wielkości do 5 tysięcy m2, co naprawdę może robić wrażenie. Tak naprawdę, średni czas trwania takiej budowy zazwyczaj nie jest dłuższy niż 8 miesięcy czasu. 

Konstrukcja hali stalowej dzielona jest na konkretne etapy 

Pierwszym etapem jest solidne przygotowanie fundamentów. Zajmuje to zazwyczaj kilka tygodni czasu, ale ma na to wpływ powierzchnia hali, która ma powstać, warunki pogodowe oraz to, z jakim terenem wykonawca będzie miał do czynienia. Po wykonaniu fundamentów można przystąpić do budowy samej konstrukcji. Są to stalowe elementy prefabrykowane, które zespala się ze sobą z wykorzystaniem śrub. Mając już gotową konstrukcję należy ocieplić ściany oraz dach, a potem wykonać jeszcze niezbędne prace instalacyjne i wykończeniowe. Tak przygotowana hala może zostać oddana do użytku, zapewne warto będzie też poświęcić trochę czasu na dostosowanie jej wnętrza do jej przeznaczenia, na przykład poprzez ustawienie regałów magazynowych czy poprzez odpowiednie umiejscowienie maszyn. 

Jak widać, konstrukcje hal stalowych w Warszawie wykonuje się bardzo szybko i naprawdę doskonale sprawdzają się one w praktyce. Zapewne dlatego też tak wiele się ich buduje i tak mocno wzrosła ich popularność wśród inwestorów na przestrzeni ostatnich lat. 

 

Powrót na górę