TeamViewer – co to jest i do czego służy?

TeamViewer – co to jest i do czego służy?

W niniejszym artykule dowiesz się wszystkich potrzebnych informacji na temat programu TeamViewer, co to jest, jak z niego korzystać, czy warto zainwestować w licencję do programu oraz, gdzie możesz ją zakupić. Zostaną również przedstawione różnice między wersją domową a firmową. Po przeczytaniu artykułu sam ocenisz, czy narzędzie to przydatne jest tylko dużym firmom, a może również indywidualnym klientom.

Co to jest TeamViewer?

Rozpocznijmy od tego, co to TeamViewer. Jest to program komputerowy, który umożliwia zarządzanie innymi urządzeniami, nie wstając nawet od biurka. Potocznie mówiąc, jest to zdalny pulpit. Z programu tego korzysta głównie wiele firm, ale również klienci indywidualni, korzysta z niego wielu informatyków. Aplikacja pozwala połączyć się nie tylko z komputerem znajdującym się niedaleko, ale również z urządzeniami znajdującymi się nawet na drugim końcu świata. Jak zostało już wspomniane, z aplikacji tej mogą korzystać klienci indywidualni, jak i również firmy. 

TeamViewer – jak używać?

Aplikacja ta może być używana na kilka sposobów w zależności od użytkownika. Firmy korzystają z niej głównie w zakresie obsługi klienta oraz wsparcia technicznego. Gdy klient lub pracownik potrzebuje pomocy, możliwość przejęcia kontroli nad jego urządzeniem okazuje się bardzo pomocne. Program oprócz podstawowych funkcji posiada również kilka możliwości wykraczających poza klasyczne działanie. Jest to, chociażby funkcja spotkań, która pozwala na prowadzenie zdalnie zebrań, szkoleń, w których trakcie istnieją opcje dzielenia ekranu, udostępniania go, przekazywania kontroli innym użytkownikom, wskazywać nowych prowadzących spotkania. Jak można wyżej przeczytać, TeamViewer nie musi być używany tylko i wyłącznie w firmach, klienci indywidualni również mogą z niego korzystać. Należy jednak zaznaczyć, że możliwość korzystania z niej przez firmy wiąże się z zakupem licencji, natomiast klienci indywidualni mogą z programu korzystać całkowicie bezpłatnie. 

Licencja do programu komputerowego – TeamViewer

Jak można się domyślić, wykupienie licencji wiąże się również z rozszerzonym zakresem działań aplikacji. Dlatego też firmy decydują się na zakup licencji, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi uprawnieniami. Warto zauważyć, że dla firm również jest możliwa darmowa wersja próbna w celu przekonania się do programu. W takim razie, jakie dodatkowe funkcje zyskuje firma, wykupując licencję? Mianowicie jedną z nich jest możliwość używania drukarki połączonej z urządzeniem zdalnym, przekazywanie poleceń, ograniczanie widoku na zdalnych urządzeniach. Istotną funkcją jest również opcja Wake – On – LAN, która pozwala na wybudzenie komputera ze stanu uśpienia. Posiadanie licencji TeamViewer pozwala na personalizację programu, posiada opcję SOS, która polega na przesłaniu przez klienta powiadomienia o potrzebie pomocy. Zaletą posiadania poszerzonego pakietu aplikacji jest zwiększona liczba uczestników meetingu organizowanego poprzez program, w przypadku wersji darmowej jest to 5 osób, dla firm posiadających licencję liczba osób zwiększa się do 10. 

Pewnie zastanawiasz się teraz, gdzie można wykupić wyżej wspomnianą licencję TeamViewer. Licencja ta posiada kilka możliwości, można wybrać interesującą oraz zakupić poprzez platformę home.pl. Istnieje opcja TeamViewer Business, jest to podstawowa wersja aplikacji, korzystać z niej może jeden uczestnik, dostęp do niej ma na 3 urządzeniach, jednak tylko na jednym z nich może prowadzić aktualną sesję. Następną możliwością licencji jest TeamViewer Premium – jest to już bardziej atrakcyjna i poszerzona wersja, ponieważ dostęp do niej otrzymuje 15 użytkowników. Ta wersja umożliwia automatyczne rejestrowanie połączeń, posiada dodatkowe informacje o urządzeniu, oraz umożliwia korzystanie z TeamViewer poprzez przeglądarkę. Ostatnią już możliwością wykupienia licencji jest pakiet TeamViewer Corporate- jest to najbardziej bogaty w możliwości pakiet, umożliwia dostęp aż 30 użytkownikom, pozwala na 3 połączenia zdalne jednocześnie z opcją powiększenia jej do 10. 

W zależności od firmy, liczby użytkowników, potrzeb twórcy oferują 3 pakiety, które zostały wyżej opisane szczegółowo. Każda firma znajdzie opcję, która najbardziej odpowiada na potrzeby biznesowe. Po przeczytaniu całego artykułu wiesz już doskonale, co to jest TeamViewer, jak korzystać z niego, oraz czym jest licencja do programu komputerowego TeamViewer i jakie posiada rodzaje. Poznałeś również różnice wynikające z użytkowania programu przez klienta indywidualnego oraz firmę. 

 

Powrót na górę