Kosmetyki samochodowe – jakie wybrać?

Kosmetyki samochodowe – jakie wybrać?

Posiadacze samochodów dzielą się na dwa typy – tych pedantycznych i tych mniej zaangażowanych w estetykę swojego auta. Ci drudzy nie dbają o czystość swojego pojazdu – są przekonani bowiem, że auto ma im służyć tylko i wyłącznie do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Ci pierwsi, żartobliwie nazywani pedantami, nie skupiają się tylko i wyłącznie na praktyczności swojego pojazdu, ale też na jego ogólnych wizualnym wyglądzie – dbają o zewnętrzną, jak i wewnętrzną czystość samochodu. Niezależnie od tego, jakim typem posiadacza pojazdu jesteś, dobrze byś pamiętał, że żadna przesada nie jest dobra – zarówno ta związana z zaniedbaniem, jak i nadmierną pielęgnacją. We wszystkim należy znaleźć umiar, ale też nie należy odpuszczać podstawowych czynności związanych z pielęgnacją swojego pojazdu. Co jednak kryje się za podstawową pielęgnacją auta? W poniższym artykule dowiesz się, w jakie kosmetyki samochodowe warto się zabezpieczyć, by zapewnić swojemu autu czysty i schludny wygląd na długo. 

Jakie kosmetyki samochodowe są najlepsze?

Prócz regularnych wizyt w myjniach samochodowych, każdy kierowca powinien mieć przy sobie, a raczej w asortymencie samochodowym, kilka podstawowych, niezbędnych produktów do czyszczenia samochodu, które nie tylko utrzymają schludny i estetyczny wygląd pojazdu, ale i mogą stanowczo pomóc w bezpiecznej podróży. Sporządziliśmy krótką listę najlepszych kosmetyków samochodowych w oparciu o najczęstsze wybory kierowców. Więc jakie kosmetyki samochodowe polecacie, Wy, kierowcy?

Płyn do spryskiwaczy

Absolutnym niezbędnikiem każdego kierowcy (nawet tego najbardziej leniwego) jest płyn do spryskiwaczy. Nie jest on niezbędny tylko dlatego, że pomaga w utrzymaniu czystych szyb, ale przede wszystkim dlatego, że zapewnia kierowcy przejrzysty i wyrazisty widok na drodze, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Używanie płynu do spryskiwaczy ma swoje zastosowanie zarówno w porze letniej i zimowej – wśród producentów chemii samochodowej można znaleźć również takie produkty odporne na mróz. 

Szampony i żele do felg

Jakie kosmetyki samochodowe najlepsze są w zapobieganiu osadzania się brudu i nagromadzenia robactwa? Właśnie różnego rodzaju żele i szampony o działaniu antybakteryjnym. Detergenty te nie tylko skutecznie niszczą namnażające się i gnieżdżące w trudno dostępnych miejscach szkodniki, ale również szybko i sprawnie pozbywają się zalegającego brudu, który ciężko jest usunąć podczas wizyty w myjni samochodowej.

Ściereczka z mikrofibry

Ściereczka z mikrofibry to absolutnie minimum najmniej wymagającego kierowcy – pozwoli ona szybko zebrać zalegający kurz, czy paprochy z tapicerki oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Jest pomocna także w trasie, gdy nie ma się dostępu do detergentów – by skutecznie pozbyć się niechcianych okruszków lub zabrudzeń, wystarczy tylko namoczyć szmatkę wodą i przetrzeć wybrane, zakurzone miejsce. 

Szampon do karoserii

Jeśli jesteś zwolennikiem samodzielnego mycia auta, na przykład pod własnym garażem, dobrze byś zainwestował w porządny szampon z woskiem. Produkt ten jest bardzo wydajny i skutecznie pozbywa się zabrudzeń z karoserii samochodu oraz skutecznie ją nabłyszcza. Dodatkowo warto wyposażyć się w chłonną ściereczkę do wycierania, która zapobiegnie osadzaniu się paprochów podczas wysychania wosku z samochodu.

Dobry producent chemii samochodowej – czyste auto

Gdzie dostać profesjonalne kosmetyki samochodowe? Jeśli poszukujesz dobrych i wydajnych kosmetyków samochodowych, warto byś pamiętał o zasadzie wiarygodnego źródła. Wiarygodne źródło to głównie strony lub sklepy, które zajmują się tylko i wyłącznie dystrybucją produktów chemicznych stworzonych do mechanicznych pojazdów lub specjalizują się właśnie w branży samochodowej. Stawianie na kosmetyki z niezbyt rzetelnego źródła, jak anonimowe aukcje internetowe lub promocyjne gadżety w popularnych dyskontach mogą nie tylko okazać się klapą, ale nawet i zniszczyć niektóre akcesoria Twojego samochodu. Najlepsze kosmetyki samochodowe dostępne są tylko w dobrych i profesjonalnych sklepach z artykułami do samochodów. 

 

 

Powrót na górę