Jak działa depilacja laserowa?

Moda od wieków bywała zaskakująca, jednak w dzisiejszych czasach nie sposób o niej nie dyskutować, bowiem promowanie owłosionych nóg przez modelki czy wychwalanie nieogolonych pach Loudres, córki Madonny wywołuje spore kontrowersje. Na szczęście mało kobiet na świecie ulega trendom zaniedbania ciała, które nazywane jest przez niektóre środowiska  „wolnością i swobodą” i stawia na gładkie, wygolone ciało. Do uzyskania wygładzonego ciała, pozbawionego owłosienia, można dążyć za pomocą przeróżnych kosmetyków rozpuszczających cebulki włosa, maszynek do golenia, depilatorów, ale także dzięki trwałej depilacji laserowej. Na czym dokładnie polega ta metoda i gdzie można ją wykonać?

Depilacja laserowa – czym jest?

Depilacja laserowa Kielce, dotychczas uważana jest za najtrwalszą depilację owłosienia ciała. Proces ten polega na przenikaniu wiązki lasera do głębi włosa, tym samym niszcząc jego macierz (która jest częścią odpowiedzialną za wzrost włosa) przez barwnik umieszczony w melaninie. Inaczej nazywa się to selektywną fototermolilzą. Dzięki laserowej technice, skuteczne jest nie tylko redukowanie niechcianego owłosienia z najbardziej pożądanych miejsc, jak bikini, pachy, nogi czy wąsik, ale jego dokładne usuwanie podczas zapalenia okołomieszkowego skóry wywołanego np. przez maszynki jednorazowe. Laserowa depilacja jest również remedium dla osób zmagających się z problemem wzrastających włosków. 

Metoda depilacji za pomocą lasera jest niezwykle precyzyjna – pozwala trafić w konkretny włos, nie powodując tym samym ewentualnych uszkodzeń naskórka. Jest to szczególnie polecane dla osób posiadających wrażliwą skórę lub tych ze skłonnością do podrażnień. Depilacja laserowa wbrew powszechnym opiniom wcale nie jest bolesna – niektórzy jednak mogą odczuwać lekki dyskomfort, pieczenie czy naciąganie skóry, które dalekie jest od uczucia bólu. By redukcja włosów za pomocą lasera była jak najbardziej skuteczna, poleca się przez dłuższy okres czasu przed zabiegiem nie chodzić na solarium ani nie opalać się, gdyż wiązka lasera do najlepszej pracy potrzebuje wyraźnego kontrastu między jasną skórą a ciemnymi włoskami.

Pierwsze efekty po depilacji laserowej można zauważyć już po upływie trzech tygodni. Do trwałego usunięcia owłosienia potrzebne są wykonywane co kilka tygodni/miesięcy zabiegi przypominające. 

Depilacja laserowa Kielce

Depilacja laserowa to metoda usuwania zbędnego owłosienia, na którą decyduje się coraz więcej kobiet. Nic w tym dziwnego – pozwala ona cieszyć się gładkim ciałem przez kilkanaście miesięcy, a nawet i lat! Czy taki zabieg można wykonać w domowych warunkach? Na rynku ze sprzętami elektronicznymi co rusz pojawiają się innowacyjne produkty przeznaczone do depilacji laserowej w domu – producenci zapewniają  konsumentów o wysokiej skuteczności działania swoich produktów i długotrwałych efektach. Jednak, czy naprawdę stosowanie podręcznych laserowych depilatorów zapewni wymarzony efekt gładkiej skóry? 

Niestety, mimo że wiele kobiet zachwala sobie działanie podręcznych (i stosunkowo drogich) depilatorów laserowych użytku domowego, takie sprzęty nigdy nie dorównają skuteczności, mocy i działaniu profesjonalnym laserom. Te przeznaczone do użytku domowego działają tylko na określony fototyp skóry, szybko się rozładowują, przez niską moc lasera nie usuwają wzrastających włosków oraz mają za małą wiązkę światła, która uniemożliwia szybkie i dokładne usunięcie owłosienia. Dodatkowo takie domowe depilatory są bardzo ciężkie i depilacja całego ciała przy użyciu zaledwie dwóch rąk jest po prostu niemożliwa. Wobec tego, najlepiej jest skorzystać z usług, jakie oferują salony kosmetologiczne posiadające profesjonalny sprzęt laserowy z mocą odpowiednio dostosowaną do każdej klientki. Grono profesjonalistów za pomocą laserowego urządzenia szybko i sprawnie upora się z niechcianym owłosieniem klientki, zapewniając zadowalające efekty.

 

Powrót na górę