Biuro rachunkowe – ile czasu pozwoli ci zaoszczędzić?

Biuro rachunkowe – ile czasu pozwoli ci zaoszczędzić?

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić księgowość w formie pełnej lub uproszczonej. Istnieje możliwość zatrudnienia wykwalifikowanego specjalisty, jednak z tego rozwiązania korzystają głównie duże firmy. Przedsiębiorcy mogą także prowadzić księgowość we własnym zakresie bądź zlecić to zadanie pracownikom z biura rachunkowego. Dlaczego drugie rozwiązanie jest dla nich korzystniejsze? Ile czasu pozwoli ono zaoszczędzić?

O kilka dokumentów za dużo

Początkujący przedsiębiorcy czasami uważają, że będą w stanie samodzielnie zaksięgować dokumenty, zwłaszcza gdy w ciągu miesiąca nie otrzymują ani nie wystawiają ich zbyt dużo. Tymczasem bardzo często okazuje się, że tych kilka dokumentów to właśnie o kilka za dużo. Zanim bowiem zostaną one wprowadzone do systemu księgowego, należy zapoznać się ze specyfiką jego działania. Co więcej, trzeba umieć czytać faktury czy innego rodzaju dokumentację księgową. Samo wprowadzenie „kilku” dokumentów do programu może zająć nawet kilka godzin, nie mówiąc już o sytuacji, gdy do zaksięgowania jest ich znacznie więcej. Doświadczone biuro rachunkowe w Łomiankach potrafi poradzić sobie z tym zadaniem w kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut – w zależności od stopnia skomplikowania poszczególnych faktur. 

Czasochłonne śledzenie zmian

Przedsiębiorcy mają dziś do swojej dyspozycji programy księgowe, jednak warto mieć na uwadze, że nie są one tworami idealnymi. Oprogramowanie nie wykona za właściciela firmy całej pracy, a co więcej, nie zawsze księguje on dokumenty tak, jak wymaga tego prawo. Przedsiębiorca musi mieć więc oczy szeroko otwarte, kontrolując działanie programu. W tym celu musi na bieżąco śledzić zmiany w przepisach z zakresu prawa bilansowego i podatkowego, a przeczytanie ze zrozumieniem najważniejszych artykułów może zająć nawet kilka godzin tygodniowo. Tymczasem, decydując się na księgowość w Łomiankach, można zaoszczędzić ten czas, poświęcając go na rozwijanie innych aspektów biznesu.

Dlaczego nie warto tworzyć w firmie działu księgowego?

Księgowość w Łomiankach to oferta zarówno dla mniejszych, jak i większych firm. Dzięki niej nie trzeba tworzyć osobnego działu w przedsiębiorstwie, zatrudniać pracowników czy zajmować się wyznaczaniem obowiązków poszczególnym osobom. Szacuje się, że zarządzanie kadrą zajmuje nawet kilkanaście godzin tygodniowo. Należy bowiem nie tylko kontrolować efekty pracy, ale również negocjować umowy, poszukiwać kandydatów na stanowiska bądź rozwiązywać konflikty powstałe pomiędzy poszczególnymi pracownikami.

Pełna księgowość w Łomiankach to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby pozostawić kwestie rachunkowe specjalistom, nie budując przy tym bazy pracowników w swojej firmie. Warto pamiętać, że biura rachunkowe są obecnie w stanie przejąć opiekę nad księgowością nawet w przypadku dużych, prężnie rozwijających się przedsiębiorstw. Dzięki temu ich właściciele oszczędzają nawet kilkadziesiąt godzin w miesiącu, które mogą poświęcić na zupełnie inne czynności – opracowywanie strategii, dalsze rozwijanie działalności czy odpoczynek.

Powrót na górę