Napisz do nas biuro@podsluchyonline.pl
Zadzwoń 504-666-123
program do szpiegowania telefonu

Program do szpiegowania telefonu – kiedy można używać

Programy do szpiegowania telefonu stały się popularne i niemalże powszechnie używane. Spora część ludzi korzysta z nich w sytuacjach ekstremalnych, jak podejrzenie zdrady, kłopoty wychowawcze z dziećmi czy kontrola pracownika. Do mniejszości należą ludzie, którzy w ten sposób archiwizują swoje dane lub zabezpieczają telefon. Warto pamiętać, że używanie tego typu oprogramowania nie zawsze jest zgodne z prawem. W jakich sytuacjach program do szpiegowania telefonu jest legalny?

Monitoring dzieci jest ze wszech miar słuszną pobudką do instalacji kontroli rodzicielskiej na telefonie. Obecnie zdecydowana większość nastolatków a często i dzieci w wieku szkolnym używa smartfona, biegle posługując się popularnymi aplikacjami. Telefon z dostępem do internetu to nie tylko możliwość lepszego poznania świata, ale również pewne zagrożenia. Aplikacje takie jak Instagram, która umożliwia wrzucanie nieograniczonej ilości zdjęć czy Facebook mogą mieć negatywny wpływ na samoocenę dziecka. Do tego mogą zwyczajnie uzależniać, ponieważ chęć sprawdzenia nowych postów / zdjęć znajomych, czytanie komentarzy (często złośliwych czy wulgarnych) zabiera mnóstwo czasu. Badania pokazują także, że Instagram jest jedną z najszkodliwszych aplikacji, mogącą prowadzić nawet do bezsenności. Mimo że Youtube wydaje się dość bezpieczny, także tu można spotkać kanały, których nie powinny oglądać dzieci. W ostatnim czasie głośno było o tzw. streamerach, których obsceniczne i wulgarne popisy oglądały rzesze młodych użytkowników internetu. Poza tym program do monitoringu telefonu pozwoli w kryzysowej sytuacji zlokalizować telefon lub przynajmniej podać ostatnie znane miejsce pobytu.

Jeśli prowadzimy własny biznes i zatrudniamy ludzi, dbamy o to by pracowali jak najlepiej. Częste są przypadki, kiedy opłacany przez właściciela pracownik dopuszcza się nadużyć – kradnie towar, załatwia w godzinach pracy prywatne rzeczy, czy, co gorsza, współpracuje z konkurencją. W takiej sytuacji istnieje możliwość monitoringu telefonu służbowego, jednak osoba której to dotyczy musi być powiadomiona o tym fakcie – najlepiej w klauzuli do umowy lub na piśmie. Warto zaznaczyć, że straty wywołane przez nieuczciwego pracownika mogą być znacznie większe, niż konieczność poszukania nowego.

Zabezpieczenie dla osób starszych jest również jedną z opcji zastosowania aplikacji do szpiegowania. Starsi ludzie często nie radzą sobie tak dobrze w dzisiejszym świecie jak dawniej. Zawierają niekorzystne umowy na telewizję, telefon czy zazwyczaj zbędny im internet, padają ofiarami naciągaczy którzy namawiają ich na horrendalnie drogie produkty (jak garnki, pościel) czy wreszcie przestępców, wyłudzających pieniądze metodą “na wnuczka” czy “na policjanta”. Warto kontrolować też gdzie znajduje się senior – w przypadku zaginięcia spowodowanego utratą pamięci może to wydatnie pomóc w jego odnalezieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.