Napisz do nas biuro@podsluchyonline.pl
Zadzwoń 788-911-788
podsłuch na telefon

Podsłuch na telefon – jak to działa i co to jest?

Podsłuch na telefon to w dzisiejszych czasach przede wszystkim różnego rodzaju oprogramowanie, służące do zbierania i wysyłania informacji z telefonu, na którym jest zainstalowane. Programy te różnią się od siebie ceną, funkcjami i sposobem dostarczania danych. Często spotykane są pod angielską nazwą spyphone.

Podstawowym i nadal najpopularniejszym podsłuchem na telefon jest nagrywanie rozmów. W tej wersji program nagrywa w formie dźwiękowej każdą rozmowę przeprowadzoną przez śledzony telefon, zarówno odebraną, jak i wykonaną. Nagrania są wysyłane przeważnie na email w formie załącznika, w treści zaś podana jest godzina rozmowy, nazwa kontaktu i nr telefonu. Dołączana może być też lokalizacja, w której znajdował się śledzony telefon w momencie trwania połączenia. Podsłuch rozmów często pozwala w bardzo krótkim czasie wykryć zdradzę, oszustwo lub ochronić dziecko przed niebezpieczeństwem.

Podsłuch SMS jest zazwyczaj kupowany właśnie z opcją nagrywania rozmów, ponieważ te dwie funkcje są nadal najczęściej używane. SMS są wysyłane na email podobnie jak rozmowy, jednak w treści jest zawarta po prostu treść wiadomości tekstowej, również z nazwą kontaktu/numerem telefonu.

podsłuch rozmów

Bardziej zaawansowane programy przesyłają zebrane informacje na serwer. Działają tak, że wszelkie zgromadzone informacje można przeglądać po zalogowaniu się na specjalną stronę internetową, za pomocą unikalnego loginu i hasła. Oferują cały „panel sterujący”, gdzie oprócz rozmów i wiadomości, możemy zdalnie uruchomić kamerę w smartfonie, podsłuch otoczenia na żywo  czy zrobienie zdjęcia ekranu.

Przykładowo program nSmart ma możliwość wysyłania czatów z Messengera / Facebooka, Whatsappa, Vibera czy Snapchata. Te bardzo popularne komunikatory, używane już przez rzeszę ludzi, bardzo często zastępują SMSy czy maile. Powszechny dostęp do Internetu sprawił że rozmowy przez Messenger czy Whatsappa są tańsze i szybsze, umożliwiają także przesyłanie zdjęć i filmów. Popularność zyskały przede wszystkim u młodych ludzi, którzy uwielbiają chwalić się swoimi zdjęciami i aktywnością w Internecie.

podsłuch messenger

podsłuch messenger

W każdym przypadku wybór podsłuchu na telefon to sprawa indywidualna – nie każdy potrzebuje rozszerzonego programu opartego na serwerze, są jednak przypadki gdzie większa ilość możliwości pomaga lepiej wykryć zdradę. Szczególnie kiedy ktoś mocno pilnuje się i jest ostrożny w używaniu telefonu komórkowego.

Autor: