Kiedy najlepiej zakładać firmę?

Kiedy najlepiej zakładać firmę?

Niektórzy od razu wiedzą, że praca na etacie w sztywnych ramach czasowych nie jest dla nich. Ograniczony urlop, utrudnione wzięcie urlopu na żądanie. Wiele osób obecnie decyduje się na własny biznes. Pojawia się jednak pytanie kiedy najlepiej założyć firmę. Wtedy, gdy czujesz się na to gotowy i chcesz rozpocząć zupełnie nowy etap w swoim życiu.

Pomysł na własny biznes

Przed rzuceniem etatu, czy rozpoczęciem pracy w swojej własnej firmie korzystnie byłoby zastanowić się nad tym co chcemy zaoferować klientowi. Może fascynujesz się robieniem biżuterii, masz kurs kosmetyczny albo piszesz książki dla dzieci? To świetny początek! Warto mieć także odłożone nieco pieniędzy na start, ponieważ mało komu udaje się od razu zarobić tyle, żeby starczyło na opłaty. Nie można zapomnieć o tych obowiązkowych, jak ZUS, czy VAT, jeśli jesteś jego płatnikiem. Należałoby także rozpatrzeć zatrudnienie księgowej. Wówczas to na niej spoczywa odpowiedzialność dowiadywania się o nowych przepisach oraz rozliczenie Twojej działalności w podanym terminie. Może chcesz wynająć biuro, a może na początek spróbujesz swoich sił w domu? Stwórz strategię. Ty najlepiej zdajesz sobie sprawę z tego kiedy najlepiej zakładać firmę w Twoim przypadku.

Kiedy najlepiej zakładać firmę?

Założyć firmę najkorzystniej jest wtedy, kiedy mamy jakiś pomysł oraz odłożone nieco gotówki na wszelki wypadek. Warto zastanowić się także nad naszą grupą odbiorców. Nie zaszkodzi przejrzeć katalogi firm i sprawdzić, co słychać w branży, którą planujemy się zająć w przyszłości. Samo założenie firmy nie jest skomplikowane. Wystarczy udać się do Urzędu Miasta lub wypełnić internetowy wniosek. Wystarczy być osobą pełnoletnią oraz poszukać odpowiednich kodów PKD, w których określimy działalność swojej firmy. Nie bój się zaryzykować. Można też na początek, by ograniczyć koszty, zatrudnić się gdzieś na etacie, a firmę rozwijać po godzinach do momentu, gdy przychód nie będzie na zadowalającym poziomie. 

Nie zapomnij o reklamie

Wiemy już kiedy najlepiej zakładać firmę, jednak gdy już będziemy ją mieli nie możemy zapomnieć o skutecznej reklamie. Świetnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w ulotki, reklamowe długopisy, czy roll-upy, które zgodnie z naszą tematyką działania będziemy mogli wystawić na lokalnym festynie. Ogromną popularnością cieszą się przedmioty użyteczne, które możemy wykorzystać w każdej chwili. Zaliczymy do nich z pewnością: wykonywane własnoręcznie gumki, zakładki do książek, cały sprzęt budowlany, czy spożywczy. Bez produktów codziennego użytku nie potrafimy się obejść, więc każda nowa firma w tej dziedzinie to nowe źródło wiedzy. Sprawdź na www.jeze.org.pl jak radzą sobie z tematem inni przedsiębiorcy. Nie chodzi o kopiowanie, ale o zainspirowanie się i sprawdzenie, jaka forma komunikacji jest najskuteczniejsza. Najłatwiej zrobić to w poprzez sprawdzenie jakie komunikaty i grafiki działają na nas. Podobnie będzie z naszymi odbiorcami. Zawsze jest czas na decyzję, kiedy najlepiej zakładać firmę.

Powrót na górę