Jaka wódka na wesele?

Jaka wódka na wesele?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej. Piękna uroczystość, a później przyjęcie weselne, na którym obok jedzenia, równie ważny jest alkohol. Dobra gorzałka jest bardzo ważnym elementem składowym wesela. Jednak bardzo często przyszli Państwo Młodzi mają dylemat, jaką wódkę postawić na stole, w tak ważnym dla nich dniu. Jaką wódkę na wesele wybrać oraz ile jej kupić?

Ile wódki na wesele zakupić?

Zakup wódki weselnej nie jest prostym zadaniem. Oprócz samej gorzałki ważna jest również jej ilość. Najważniejszą rzeczą jest decyzja o liczbie gości, jaka jest planowana na przyjęciu weselnym. Dopiero wtedy, można zakupić alkohol. Najlepiej trzymać się zasady, że alkohol kupujemy w proporcjach 1 litr na 1 parę, albo inaczej, połówka na 1 osobę. Jeśli na weselu będzie 100 osób, para młoda powinna zakupić 100 butelek wódki. Rzadko się zdarza, aby na weselu pili wszyscy, co dla pary młodej jest bardzo dobrą informacją. Wódka może być wykorzystana jako nagroda w konkursach lub jako forma podziękowania dla osób, które pomagały przy organizacji całej uroczystości. Najważniejsze, aby alkoholu na stołach nie zabrało. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, możecie zakupić parę butelek ekstra.

W przypadku organizacji poprawin ilość zakupionej wódki należy pomnożyć razy 1,5. Co oznacza, że w powyższym przypadku, para młoda powinna zakupić 150 butelek wódki. W zależności od regionu pochodzenia pary młodej może się okazać, że są różnego rodzaju tradycje (np.: tzw. bramy), które należy wziąć pod uwagę, obliczając, ile czystego alkoholu należy zakupić.

Jaka wódka na wesele?

Wszyscy wiemy, że najlepsza jest wódka zimna, ponieważ właśnie taka smakuje najlepiej. Jednak organizując przyjęcie weselne, para młoda musi dokonać zakupu konkretnej marki. Najważniejszą rzeczą, jaką powinno się zrobić, przed przystąpieniem do zakupu alkoholu jest określenie budżetu, jakim dysponujemy. Ceny za butelkę wódki są bardzo różne. Czysty alkohol potrafi kosztować od 20 do nawet 50 zł za butelkę o pojemności 0,5 litra. Wszystko jest uzależnione od rodzaju wódki, czy wódka jest pozycjonowana jako marka premium, czy raczej jako wódka z półki niższej.

Z oczywistych względów nie warto kupować najtańszego alkoholu. Pary młode najczęściej decydują się na zakup wódki ze średniej-dobrej półki. Idealnym przykładem czystego, dobrze wycenionego alkoholu, jest wódka Słowacki, która zbiera bardzo dobre opinie wśród gości oraz wśród par młodych. Oczywiście, są różne smaki i różne gusta, dlatego jeśli nie jesteśmy przekonani co do wybranego alkoholu, warto go spróbować, ewentualnie popytać się o gusta wśród przyszłych gości weselnych. Wtedy decyzja powinna być zdecydowanie łatwiejsza.

Gdzie kupić wódkę na wesele?

Zakup 100 lub większej ilości butelek wódki nie jest zakupem małym, z tego względu nam jako kupującym, zależy na uzyskaniu jak najlepszej ceny. Wiemy, że wódka na wesele, jaka zostanie postawiona, musi pochodzić z pewnego źródła. W pierwszej kolejności warto poszukać hurtowni alkoholu w naszej okolicy. Decydując się na zakup w takim miejsc, możemy liczyć na znacznie atrakcyjniejszą cenę zakupu, niż w sklepie detalicznym. Dobrym źródłem poszukiwania hurtowni jest internet. Jeśli w naszej okolicy nie ma żadnej hurtowni, od której możemy odebrać alkohol lub która nam go dowiezie, możemy poszukać promocji w sklepach wielkopowierzchniowych. Czasami rozmowa z kierownikiem sklepu, może okazać się bardzo pomocna.

Wódka na wesele, czyli dobra cena z pewnego źródła

Każda para młoda pragnie, aby uroczystość oraz przyjęcie weselne było wyjątkowe. Dobra wódka na pewno pomaga w osiągnięciu takiego efektu. Pomimo bardzo dużej oferty alkoholi czystych, nie warto wybierać opcji tej najbardziej budżetowej. Dobry alkohol, można kupić w niewiele większej cenie, a trafiając na różnego rodzaju promocje, oferta zakupu wódki staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Niestety, w zwykłym sklepie o rabaty przy zakupie dużej ilości alkoholu bardzo ciężko, dlatego alkohol na wesele powinniśmy kupić w sprawdzonej hurtowni, która oprócz atrakcyjnej ceny, bardzo często, może nam go również dostarczyć we wskazane miejsce.

Powrót na górę