Jak zaaranżować wnętrze w praktyczny sposób?

Jak zaaranżować wnętrze w praktyczny sposób?

Aranżacja wnętrz mieszkań czy domów to pasjonujące zajęcie, zwłaszcza że w końcu w danej przestrzeni ktoś będzie żyć na co dzień – niezależnie, czy chodzi o właściciela nieruchomości, czy najemców. Warto stawiać na wnętrza praktyczne, ponieważ lokal nie powinien być tylko estetyczny, ale też wygodny w użytkowaniu. Dlatego w niniejszym artykule znajduje się kilka przydatnych porad!

Projektowanie wnętrz Jasło – ergonomia to podstawa

Nie da się ukryć, że większość nieruchomości mieszkalnych obecnie ma ograniczony metraż, co jest związane ze stale rosnącymi kosztami lokali, na które wpływają coraz większe ceny materiałów, jak i robocizny fachowców. Nie zmienia to faktu, że w każdym przypadku można skorzystać z rozwiązań, które nie przyczynią się do zmniejszenia powierzchni użytkowej, a znacznie poprawią komfort użytkowania lokalu.

Projektowanie wnętrz Jasło – praktyczne rozwiązania

Duży wpływ na odbiór wizualny powierzchni ma kolorystyka. Eksperci polecają wybieranie barw jasnych, które optycznie powiększają pomieszczenia. Doskonale sprawdzi się umieszczenie w mieszkaniu kilku większych luster, które nie tylko dają perspektywę większej przestrzeni, ale jednocześnie dodatkowo odbijają światło, rozjaśniając całe pomieszczenie.

W każdym mieszkaniu potrzebujemy ukryć różne sprzęty czy odzież, której nie używamy na co dzień. Warto w takim celu wykorzystać np. nieużytkowane przestrzenie, jak miejsce pod schodami czy wnęka w przedpokoju. Umieszczenie tam szafy po sam sufit pozwoli schować dużo rzeczy, a jednocześnie nie zmniejszymy za bardzo powierzchni użytkowej. Tym lepiej, jeśli drzwi do takiej szafy posiadają lustro.

Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, to jej wystrój powinien odpowiadać reszcie przestrzeni. W przypadku zabudowy kuchennej stawiajmy na meble po sam sufit, korzystając również ze sprzętu AGD do zabudowy, dzięki temu maksymalnie wykorzystamy przestrzeń i pomieścimy wszystkie garnki, żywność etc. Warto stworzyć wyspę, która delikatnie podzieli kuchnię z salonem, dodatkowo zapewni dodatkowy blat roboczy, a także zasłoni to, czego moglibyśmy nie chcieć pokazywać (np. bałagan).

Jeśli nie mamy sporo miejsca w łazience, warto przemyśleć umieszczenie pralki w kuchni lub przedpokoju i ją odpowiednio zabudować. Jeśli zależy nam na wannie, dodatkowo zainwestować w zasłonkę lub rozkładaną szybę, dzięki czemu zyskamy też funkcję prysznica. Wykorzystajmy też przestrzeń nieużywaną, na przykład umieszczając szafkę pod sufitem nad sedesem. Świetnym rozwiązaniem są też duże lustra.

W przypadku salonu warto postawić na przestronność dlatego jeśli możemy powiększyć przestrzeń wyburzając jakąś ścianę, to nie bójmy się tego. Dobrym pomysłem jest korzystanie z lekkich mebli, ale też wielofunkcyjnych (np. rozkładana sofa pozwala przenocować gości).

Aranżując sypialnię warto postawić na łóżko, pod którym znajduje się schowek. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie półek nad łóżkiem, na których ułożymy książki czy zdjęcia rodzinne.

Powrót na górę