Jak ujędrnić skórę na udach?

Na brak jędrności skóry narzeka bardzo wiele przedstawicielek płci pięknej. Jest to niestety dość często pojawiający się mankament. Jeśli i Ty należysz do tej grupy, być może Twoim problemem jest luźna skóra na udach oraz pośladkach. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można ujędrnić te obszary. Mowa tu między innymi o odpowiedniej pielęgnacji, ale także o ćwiczeniach oraz o zabiegach medycyny estetycznej.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak ujędrnić skórę na udach, powinnaś zwrócić uwagę na właściwie dobraną pielęgnację. Pomóc mogą Ci kosmetyki dedykowane cerze, która ma problem z brakiem pożądanego napięcia. Zwróć uwagę na balsamy oraz masła nawilżające do ciała. Wybierz takie, których konsystencja najbardziej Ci odpowiada. Niektóre przedstawicielki płci pięknej będą wolały kosmetyk o gęstej formule, a inne o nieco mniej treściwej.

Ważne jest to, aby preparat dobrze się wchłaniał. Powinien także bazować na starannie dobranych składnikach aktywnych. Z właściwości ujędrniających słyną między innymi ekstrakt z zielonej kawy, wyciąg z pokrzywy, a także ekstrakt z ruszczyka kolczastego. Wyjątkowo pomocne mogą okazać się również olej z nasion kawy czy ten ze słodkich migdałów. Co istotne, balsam bądź masło zawsze należy stosować na oczyszczoną skórę.

Kolejnym kosmetykiem, który może pomóc, jest peeling do ciała. Najlepiej postawić na ten gruboziarnisty, na przykład kawowy. Można przygotować go samodzielnie, na bazie kawowych fusów. Kluczem do sukcesu jest jego systematyczne stosowanie.

Aktywność fizyczna kluczem do sukcesu

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak szybko ujędrnić skórę na udach, zwróć uwagę na aktywność fizyczną. Jeśli połączysz ją z odpowiednią pielęgnacją, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uzyskasz zadowalające rezultaty. Staraj się znaleźć taki sport, który sprawi Ci autentyczną przyjemność. Może być to bieganie, ale również joga czy pilates. Dobrym pomysłem może okazać się także pływanie stylem dowolnym.

Najważniejsza jest systematyczność. Uprawianie sportu przynajmniej trzy razy w tygodniu pomoże w ujędrnieniu skóry na udach oraz pośladkach. Nie będziemy zatem musiały dłużej martwić się tym, że jest ona obwisła i nieatrakcyjna.

Specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej 

Jeżeli nie wiesz, jak ujędrnić skórę na udach, zabiegi medycyny estetycznej mogą Ci w tym pomóc. To rozwiązanie jest polecane szczególnie wtedy, gdy domowa pielęgnacja oraz aktywność fizyczna nie przynoszą w pełni zadowalających efektów.

Doskonałym pomysłem może okazać się endermologia. To specjalny masaż, przed którego wykonaniem należy włożyć na siebie specjalny kostium. Poddanie się kilku seriom tego zabiegu pozwala uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty.

Dobrze byłoby też zwrócić uwagę na specjalne maski, które aplikowane są na ciało w gabinetach medycyny estetycznej. Mogą one bazować na różnego rodzaju składnikach aktywnych. Najczęściej wykorzystywane są jednak algi morskie oraz błoto z Morza Martwego. Każdy zabieg powinien być dobierany indywidualnie, aby mogły pojawić się rezultaty, których się oczekuje.

Powrót na górę