Jak szukać sali weselnej?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Jednak zanim Młoda Para będzie mogła się cieszyć tym wielkim dniem, konieczne są wielomiesięczne przygotowania.

Jak szukać sali weselnej?

Przygotowania do ślubu należy zacząć od ustalenia daty ślubu i poszukiwań sali weselnej. Co ciekawe najlepsze sale weselne mają rezerwacje na dwa lata na przód. Dlatego może się zdarzyć, że data ślubu jest uzależniona od dostępności wybranego lokalu. Większość par rozpoczyna poszukiwania w internecie. Wpisują w wyszukiwarkę konkretną frazę dotycząca lokalizacji, na przykład sala weselna Rumia. I nie ma w tym niczego dziwnego. Większość narzeczonych szuka sali weselnej w pobliżu kościoła czy urzędu stanu cywilnego, w którym będą brać ślub.

Jak wybrać salę weselną?

Oprócz lokalizacji bardzo ważna jest wielkość sali weselnej. Zastanówmy się, jak duże będzie nasze wesele. Czy będzie to skromny obiad dla najbliższej rodziny, a może marzy nam się impreza z prawdziwym przytupem? Za mała sala weselna może sprawić, że goście będą czuć się przytłoczeni. Trudno będzie tańczyć czy w miarę spokojnie zjeść posiłek. Kolejna istotna sprawa to jedzenie. Jest ono tak samo ważne, jak oprawa muzyczna. Dania warto dopasować do preferencji naszych gości. Zwłaszcza że coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa. Menu wegetariańskie będzie miłym ukłonem w ich stronę. Jeśli chodzi o jedzenie, to powinno ono w jakiś sposób korespondować z motywem przewodnim wesela. Na przykład tak popularny wiejski stół będzie dziwne wyglądał na przyjęciu w stylu Glamour.

Warto zapytać, czy istnieje możliwość wcześniejszej degustacji. Po drugie zapytajmy, co wchodzi w skład tak zwanego talerzyka. Czy lokal przewiduje specjalne menu dla dzieci? Te dwie kwestie wpływają na koszty całego wesela. Ważne, żeby wystrój sali weselnej nie odbiegał od motywu przewodniego całego wesela. Jeśli marzeniem młodej pary jest eleganckie przyjęcie, to raczej odpada wesele w gospodarstwie agroturystycznym.

Jak znaleźć salę weselną, czyli od czego zacząć poszukiwania i jak się nie rozczarować?

Jak wcześniej wspominano, warto skorzystać z internetu. Z drugiej strony należy pamiętać, że fotografie nie do końca muszą oddawać stan faktyczny. Wystarczy odpowiednia perspektywa, no i oczywiście szczypta magii Photoshopa. Dlatego zawsze trzeba obejrzeć salę weselną na żywo. Koniecznie w dziennym świetle, bo świece i półmrok również potrafią sporo ukryć. Po drugie zawsze warto obejrzeć kilka różnych sal weselnych. Dzięki temu będziemy mieć punkt odniesienia.

Po trzecie bezwzględnie czytamy umowy, jakie podpisujemy z właścicielem sali weselnej. Najlepiej zrobić to w domu na spokojnie. Jeśli mamy wątpliwości, czy dany zapis w umowie jest zgodny z prawem, to skonsultujmy się z prawnikiem. W przypadku wesela w grę wchodzą naprawdę spore koszty. Dlatego nie należy oszczędzać na poradzie prawnej, jeśli jest ona koniecznością. Być może dzięki niej unikniemy niepotrzebnego rozczarowania, stresu, a tego ostatniego w dniu ślub mamy pod dostatkiem.

Powrót na górę