Do czego służy hispańska mucha i inne afrodyzjaki?

Do czego służy hispańska mucha i inne afrodyzjaki?

Afrodyzjaki to wyjątkowe substancje, które są znane przede wszystkim ze swoich pobudzających właściwości. Występują pod postacią owoców, warzyw, olejków eterycznych czy przypraw. Bardzo często, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę, można znaleźć je w domowej kuchni. Właściwości tych niezwykłych produktów zostały odkryte już w starożytności. Pozwalają rozpalić zmysły, zwiększyć libido czy sprawić, że doznawanie przyjemności seksualnych staje się jeszcze lepsze. Jednym z afrodyzjaków, charakteryzującym się niezwykłymi właściwościami jest hiszpańska mucha, która bez wątpienia potrafi podnieść temperaturę w sypialni.

Czym jest hiszpańska mucha?

Hiszpańska mucha to afrodyzjak, który z tymi zwierzętami ma niewiele wspólnego. Pozyskuje się go bowiem z gatunku chrząszcza znanego jako pryszczel lekarski, majka lekarska czy kantaryda. W sytuacjach zagrożenia ten niewielki owad wytwarza specjalną substancję — kantarydynę. To właśnie ona jest głównym składnikiem hiszpańskiej muchy i odpowiada za pobudzenie. W niewielkich ilościach stosuje się ją jako afrodyzjak, jednak w większym stężeniu może być trucizną.

W najpopularniejszych produktach podpisywanych jako hiszpańska mucha rzadko jednak można znaleźć tę substancję. Zamiast niej producenci dodają L-argininę czy aminokwasy białkowe, które nie mają jednak takich samych właściwości jak kantarydyna. Sex elixir, jakim jest hiszpańska mucha, może znacznie poprawić erekcję, a także płodność u mężczyzn. Ponadto w składzie tego afrodyzjaku znajduje się dzięgiel chiński, zwany inaczej żeńskim żeń-szeniem. Producenci wzbogacają dodatkowo skład hiszpańskiej muchy takimi składnikami, jak kwas askorbinowy. Substancja ta również ma bardzo duży wpływ na seksualność człowieka.

Hiszpańska mucha — jak działa?

Działanie hiszpańskiej muchy jest w całości uzależnione od substancji, które znajdują się w składzie konkretnego produktu. Kantarydyna stanowiąca podstawowy składnik tego sex elixiru podrażnia błony śluzowe narządów płciowych, a także pobudza zakończenia nerwowe. Sprawia to zwiększenie pobudzenia seksualnego. Często zakłada się również, że substancja zwiększa ochotę na seks, jednak nie udało się naukowo udowodnić jej wpływu na sferę psychiki.

Kolejnym składnikiem, który bardzo często zawiera sex elixir, jest L-arginina. Odpowiada w dużym stopniu za ukrwienie narządów płciowych, co sprawia, że erekcja u mężczyzn może trwać dłużej i być znacznie mocniejsza. L-arginina w dużej mierze odpowiada za syntezę tlenku azotu. To właśnie ten związek w ogromnym stopniu jest odpowiedzialny za zachodzenie procesów prowadzących do erekcji. Ponadto substancja ta może być również sporą pomocą dla par starających się o potomstwo. L-arginina wpływa na zwiększenie produkcji plemników oraz znacznie usprawnia ich ruchliwość. Dzięki temu szanse na zapłodnienie mogą znacznie się zwiększyć.

W przypadku kobiet dzięgiel chiński, który również wchodzi w skład hiszpańskiej muchy, znacznie poprawia libido, czyli popęd seksualny. Obecnie substancję tę często poleca się paniom przed okresem menopauzy, ale nie tylko. Afrodyzjak ten od dawna jest także stosowany na złagodzenie napięcia przedmiesiączkowego. Ponadto działa bardzo kojąco na zakończenia nerwowe, co sprawia, że przyjemność płynąca z seksu u pań może ulec zwiększeniu.

Hiszpańska mucha — dawkowanie

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, w jakich ilościach może być przyjmowana hiszpańska mucha. Dawkowanie tego afrodyzjaku zależy przede wszystkim od zaleceń producenta, znajdujących się na etykiecie. Należy ich przestrzegać, zwłaszcza w przypadku preparatów faktycznie zawierających kantarydynę. Śmiertelna dawka tej substancji to około 30 miligramów. Jednak w najczęściej występujących wersjach hiszpańskiej muchy stężenie to jest dużo mniejsze. Ponadto producenci rzadko sięgają po tę substancję. Zamiast tego można spotkać się z sex elixirami zawierającymi w swoim składzie mieszankę L-argininy z witaminą C oraz niewielką ilością dzięgla chińskiego.

Powrót na górę