Napisz do nas biuro@podsluchyonline.pl
Zadzwoń 788-911-788

Czy żona, albo mąż są w stanie wybaczyć zdradę?

Zdrada małżeńska jest bardzo trudną sytuacją, zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Wybaczenie niewierności i powrót do normalnego życia po zdradzie są bardzo trudne, ale w wielu wypadkach możliwe.

Aby wybaczyć zdradę i uratować związek, potrzebna jest dobra wola obydwu stron. Jeżeli mąż albo żona przyzna się do niewierności i obieca, że nigdy więcej nie powtórzy błędu, warto wysłuchać jego/jej racji i dać sobie czas na podjęcie decyzji.
Rozmowa o zdradzie powinna być otwarta i rzeczowa. Jeżeli partner wybaczy zdradę bez wyrzucenia z siebie wszystkich emocji, bardzo możliwe, że niewierność stanie się w przyszłości „asem w rękawie” i będzie wypominana przy każdym konflikcie. Wybaczania jest ważną częścią związku, niemniej życie z osobą, do której czuje się niechęć, a niekiedy wręcz nienawiść, nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli mąż/żona wie, że nie będzie w stanie wybaczyć zdrady, nie powinien/powinna za wszelką cenę ratować związku. Wybaczanie niewierności jest sprawą indywidualną, zależną od wielu czynników, dlatego zamiast kierować się logiką, warto słuchać głosu serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uzupełnij pole *