Czy wynajem długoterminowy samochodów się opłaca?

Czy wynajem długoterminowy samochodów się opłaca?

Długoterminowy wynajem samochodów już od lat cieszy się dużą popularnością. Usługa kierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i do osób prywatnych. Skąd tak duże zainteresowanie długoterminowym wynajmem auta? Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to możliwość korzystania z nowego, nowoczesnego samochodu w bardzo atrakcyjnej cenie. Właściciele firm coraz częściej decydują się właśnie na taką opcję, a nie na leasing. Dobrze zatem wiedzieć, na czym dokładnie polega długoterminowy wynajem samochodu i dlaczego warto z takiej możliwości skorzystać.

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodu?

Pod pewnymi względami długoterminowy wynajem auta porównać można do leasingu operacyjnego. W przypadku skorzystania z tej opcji, po zakończeniu umowy nie ma jednak możliwości wykupu samochodu. Trzeba jednak przyznać, że mimo to, to właśnie wynajem długoterminowy jest korzystniejszym rozwiązaniem w porównaniu z leasingiem. W pierwszej kolejności wskazać trzeba, że to firma wypożyczająca samochody bierze na siebie wszelkie usługi dodatkowe. Dotyczy to zakupu ubezpieczenia oraz przeglądów technicznych. Co ważne, wypożyczalnia aut zajmuje się także pokryciem kosztów związanych z ewentualnymi naparami pojazdu. W końcu w trakcie eksploatacji auta zawsze może dojść do mniejszego lub większego uszkodzenia. Jedyny obowiązek, jaki spoczywa na osobie, która samochód wypożycza, to comiesięczne opłacanie składki za wynajem.

Wynajem długoterminowy auta – dlaczego warto?

Długoterminowy wynajem samochodu wiąże się z konkretnymi zaletami. W pierwszej kolejności wskazać trzeba na to, że osoba wypożyczająca auto ma pewność co do kosztów, jakie poniesie w związku z eksploatacją pojazdu w ciągu roku. Mowa tu jedynie o miesięcznej składce oraz oczywiście o kwocie, jaką trzeba zapłacić za paliwo. Pamiętać należy, że cena za wynajem auta jest stała. Nie ma tu ryzyka, że może ona wzrosnąć w trakcie trwania umowy.

Kolejną zaletę długoterminowego wynajmu stanowi kompleksowa obsługa ze strony firmy. Taką opcję oferuje choćby wypożyczalnia aut w Lublinie. To przedsiębiorstwo bierze na siebie koszty związane z serwisowaniem samochodu, jego przeglądami technicznymi, ubezpieczeniem oraz te spowodowane koniecznością naprawy pojazdu.

Wymieniając zalety długoterminowego wynajmu auta, koniecznie wspomnieć trzeba również o tym, że taka opcja nie wiąże się z żadną opłatą wstępną. To właśnie różni wypożyczanie samochodów od leasingu. Nie ma tu mowy o żadnych dodatkowych kosztach poza miesięcznymi składkami w ramach umowy wynajmu.

Warto jeszcze dodać, że działające na rynku wypożyczalnie aut oferują swoim klientom szeroki wybór samochodów. Są to modele idealnie sprawdzające się w ruchu miejskim i takie, które świetnie nadają się na dłuższych trasach. W ofercie znajdują się także auta luksusowe klasy premium. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru takiego samochodu, który najlepiej spełnia indywidualne oczekiwania i potrzeby.

Wynajem długoterminowy – czy się opłaca?

Wynajem długoterminowy aut cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Zwracają oni uwagę na korzyści podatkowe, które wynikają z takiej opcji. Trzeba bowiem wiedzieć, że całą miesięczną opłatę związaną z wynajmem samochodu przedsiębiorca może wpisać w koszty uzyskania przychodu. Daje to możliwość odliczenia kwoty wynajmu od podatku. Inaczej wygląda to w przypadku leasingu.

Odpowiadając na pytanie, czy wynajem długoterminowy się opłaca, warto zwrócić uwagę na jeszcze inne kwestie. Przede wszystkim jest to możliwość użytkowania samochodu bardzo wysokiej klasy w przystępnej cenie. Dla wielu osób wypożyczenie takiego pojazdu na dłuższy czas to znacznie korzystniejsze rozwiązanie w porównaniu z zakupem auta na własność. Nie ma tu potrzeby wydania własnych oszczędności czy zaciągania kredytu na ten cel. A ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu? Wszystko zależy od marki i modelu, który chce się wynająć. Dodatkowo na cenę wpływa okres wynajmu. Warto tu zaznaczyć, że często im jest on dłuższy, tym miesięczna opłata wynosi mniejszą kwotę.

Powrót na górę